Diferencies ente revisiones de «ei»

2 bytes desaniciaos ,  hai 2 años
ensin resume d'edición
m (Bot: Llimpieza d'antiguos enllaces interwiki)
={{-ro-}}=
{{-pron-|['jei ˈjei ]}}
=={{-pronome-|ro}}==
# [[ellos|Ellos]], ''forma masculina plural d''''''[[el]]'''.
# D'[[ella]], a ella, ''forma de xenitivu-dativu del pronome'' '''[[ea]]'''.
# [[so|So]], forma posesiva pa la tercer persona cuando'l posesor ye femenín y únicu.
#* ''Trátase realmente del pronome [[ea]] declináu en casu xenitivu-dativu, usáu nel llugar del verdaderu posesivu [[său]].''
84 266

ediciones