Diferencies ente revisiones de «to-»

267 bytes amestaos ,  hai 6 meses
ensin resume d'edición
={{-nhn-mira|to}}=
=={{-pronome-|nhn}}==
# [[nuestru|Nuestru]].
 
={{-nci-}}=
=={{-pronomepron-|nci[ to ]}}==
=={{-pronomeprefixu-|nhnnci}}==
# [[nuestru|Nuestru]].
# Prefixu que s'usa pa marcar la posesión d'una primer persona plural, esto ye, equival a «[[nuestru]]», «[[nuestra]]»; tamién, pa indicar la primer persona plural «[[nós]]».
 
#: ''nāntzintli'': madre → '''''to'''nāntzin'': nuestra madre
={{-nch-}}=
#: ''calli'': casa → '''''to'''cal'': la nuestra casa
=={{-pronome-|nch}}==
#: ''-tlōc'': a la vera de → '''''to'''tlōc'': a la vera de nós
# [[nuestru|Nuestru]].
90 456

ediciones