Mira tamién: mamifera

Asturianu editar

  Pronunciación editar

  • [ maˈmi.fe.ɾa ]
(rexistru)

  Forma d’axetivu editar

  1. Forma femenina singular de mamíferu.

Catalán editar

  Pronunciación editar

  • catalán oriental [ məˈmi.fə.ɾə ]
  • catalán occidental [ maˈmi.fe.ɾa ]

  Forma d’axetivu editar

  1. Forma femenina singular de mamífer.


Español editar

  Pronunciación editar

  • [ maˈmi.fe.ɾa ]

  Forma d’axetivu editar

  1. Forma femenina singular de mamífero.


Gallegu editar

  Pronunciación editar

  • [ maˈmi.fe.ɾa ]

  Forma d’axetivu editar

  1. Forma femenina singular de mamífero.


Portugués editar

  Pronunciación editar

  • [ mɐˈmi.fə.ɾɐ ]

  Forma d’axetivu editar

  1. Forma femenina singular de mamífero.