Flag of Galicia.svg GalleguEditar

  Pronunciación y silabación: [ taˈʃi.ko ]

  Sustantivu (1)Editar

singular masculín taxico, femenín taxica; plural masculín taxicos, femenín taxicas

  1. (Xentiliciu) Taxiquistanín (habitante).

  Pallabres rellacionaes

  Sustantivu (2)Editar

masculín singular taxico ensin plural

  1. (Llingüística) Taxiquistanín, llingua taxiquistanina.

  AxetivuEditar

singular masculín taxico, femenín taxica; plural masculín taxicos, femenín taxicas

  1. (Xentiliciu) Taxiquistanín, de Taxiquistán.
  2. (Filoloxía) Taxiquistanín, de la llingua taxiquistanina.

  Pallabres rellacionaes