Flag of Asturias.svg AsturianuEditar

  Pronunciación y silabación: [ ˈtoj ] AFI

  Forma de verbuEditar

  1. Primer persona singular del presente d'indicativu de tar.

  Otres formes


Lang-fr.gif FrancésEditar

  Pronunciación y silabación: [ twa ] AFI
  Etimoloxía: Del llatín te.

  PronomeEditar

  1. Tu, pronome tónicu suxetu pa la segunda persona singular.
  2. Te, pronome tónicu preposicional pa la segunda persona singular.
  3. Sustitutu del clíticu te cuando va pospuestu al verbu.
Tais-toi, Assieds-toi